Ślubne dekoracje w stylu luksusowego Lazurowego Wybrzeża

Book on-line
Arrival 28
jan '23
Departure 29
jan '23
Enter code and getup to -20%
  1. Home page
  2. Ślubne dekoracje w stylu luksusowego Lazurowego Wybrzeża
27 october 2020

Gdy marzenie Młodej Pary staje się inspiracją do dekoracji jak ze snu

Florystyczne cuda, dekoracje stołów, ślubne bukiety, zdobiony kościół, roślinna oprawa wesel – tak naprawdę w dzisiejszych czasach trudno wyobrazić sobie tak wyjątkowe wydarzenie, jak ślub, bez kwiatów. Czy warto sugerować się trendami i modą, czy przy wyborze weselnych dekoracji można zaufać naszej intuicji i tym, co nam „w duszy gra”?

Nie bez znaczenia będzie na pewno miejsce, w którym odbywa się uroczystość oraz motyw i styl, jaki będzie tego dnia dominował. A gdyby tak pójść o krok dalej i przy kreowaniu ślubnych kompozycji postawić na jeden, dominujący kolor bliski naszemu sercu? Takie właśnie realizacje uwielbia Angelika Ordon, właścicielka Angello Studio Dekoracji, która spełniła marzenie Młodej Pary o dekoracjach rodem z Lazurowego Wybrzeża na ich wyjątkowym weselu w Rezydencji Luxury Hotel w Piekarach Śląskich.

 

Francuska Riwiera - przede wszystkim kolor!

O tym, że klimat Francuskiej Riwiery ma niezaprzeczalny urok i potrafi zachwycić podczas każdej podróży, nie trzeba nikogo przekonywać. Jednak jak przenieść tę wyjątkową stylistykę, wraz z jego intensywnym akcentem kolorystycznym na tak z pozoru określone wydarzenie, jakim jest wesele? Załoga Angello nie zastanawiała się długo – mając na tyle duże zaplecze florystyczne, kontakty z dostawcami i masę pomysłów w głowie, realizacja okazała się samą przyjemnością. Angelika postawiła na połączenie kilku barw, które przywodzą na myśl obrazki związane z Lazurowym Wybrzeżem: biel i krem, symbolizujące piasek i lekkość, zieleń nawiązującą do bujnej roślinności tamtejszych rejonów i wreszcie zachwycający lazur, symbol tak charakterystycznej w tym miejscu wody.

Wzburzone morze kwiatów

Dla stworzenia efektu pełnego objętości, morza cudownych kwiatów, Angelika zastosowała technikę dobierania roślin, które mają różną strukturę, gęstość, powierzchnię i kolorystykę. Dzięki temu, nawet te poziomo ustawione kompozycje nabrały efektu trójwymiarowości. Postawiła na imponujące hortensje w intensywnych, lazurowych barwach oraz ostróżki w kilku odcieniach błękitu, bieli i kremu. Do tego dołożyła różne rodzaje eukaliptusa oraz białe, subtelne eustomy, które nadały kompozycjom lekkości. Dzięki połączeniu kilku odcieni tego samego koloru, w tym wypadku niebieskiego, powstał efekt głębi nawiązujący do wzburzonego Morza Śródziemnego we Francuskiej Prowansji.

Dekoracje, które zapadają w pamięci – niecodzienna forma

Kolejnym ważnym aspektem tych dekoracji, oprócz koloru, jest forma. I tutaj także pojawiło się pewne niecodzienne rozwiązanie. Poza klasycznymi, bogatymi dekoracjami na stołach, czyli kwiatowymi kompozycjami na zdobionych stojakach, stół Pary Młodej został wyróżniony także w inny sposób. Za Nowożeńcami zbudowany został łuk, składający się z dwóch asymetrycznych kompozycji przyozdobionych kwiatami i delikatnymi szklanymi bańkami z pływającymi świecami w środku.  Na stole Młodych roztaczała się także ogromna kwiatowa kompozycja tworząca kaskadę kwiatów, które „wylewają” się, tworząc imponującą formę kwiatowego wodospadu. Na podłodze, przed stołem, ustawione zostały szklane tuby wypełnione wodą, w których pływają zapalone świece oraz małe dzbanuszki z drobnymi bukiecikami. To wszystko, w połączeniu z obrusami w kolorze delikatnego lazuru, tworzy zachwycający efekt.

Prowansja z nutą glamour

Jak wspomnieliśmy na początku, nie bez znaczenia jest także miejsce, gdzie owe ślubne kompozycje faktycznie się pojawią. By były spójne ze stylistyką obiektu i Sali, Para Młoda zapragnęła, by dekoracje stworzone były z nutą luksusu, przepychu, blasku i glamu. Angelika nie szczędziła kryształów, luster, szklanych baniek i tub z wodą i świecami, które dodały romantyzmu i odpowiedniego nastroju. Zdecydowała się także na błyszczące kamienie i elementy biżuteryjne, które zdobiły świece oraz stół Pary Młodej. Dzięki temu, dekoracja nabrała królewskiego sznytu i blasku, który idealnie wpasował się w stylistykę eleganckiej i bajkowej Sali Balowej Rezydencji. 

Lazurowe Wybrzeże Francji skrywa masę skarbów, bogactwo barw i roślinności, które udało się przenieść na Salę Balową w Piekarach na Śląsku. Dzięki florystycznym umiejętnościom i wyobraźni, dekoracje mogą być niebanalne, bardzo charakterystyczne i niecodzienne, a nadal wpisujące się w niezwykle modny trend stylistyki królewskiego wesela. Ufając swojej intuicji i powierzając wizje w ręce profesjonalistów, możemy spełniać nasze marzenia o niepowtarzalnych, wyjątkowych dekoracjach weselnych.

Artykuł powstał we współpracy z Angello Studio Dekoracji.

Newsletter
Subscribe to our newsletter
This website uses COOKIES.

By browsing it you accept our cookies policy, according to your browser settings. Read more about Privacy Policy.

OK, close