Czym jest ślub symboliczny?

Zarezerwuj on-line
Przyjazd 29
maj '23
Wyjazd 30
maj '23
Wprowadź kod i uzyskajdo -20%
  1. Strona Główna
  2. Hotel
  3. Blog
  4. Czym jest ślub symboliczny?
12 lutego 2021

Coraz więcej par interesuje się ślubami humanistycznymi. To uroczystość wstąpienia w związek małżeński, która odbywa się poza jakąkolwiek instytucją

czy to kościelną, czy państwową. Dwie osoby umawiają się, że w konkretnym dniu staną przed sobą nawzajem oraz (często) swoimi najbliższymi i złożą sobie przysięgi małżeńskie. Taki ślub nie ma konsekwencji prawnych, jeśli więc chcecie być małżeństwem także w oczach prawa, nadal musicie stawić się któregoś dnia w USC i wziąć także ślub cywilny. Po co więc organizuje się takie śluby?

Pary Młode zazwyczaj decydują się na ślub symboliczny, gdy USC odmawia im ślubu cywilnego w wybranym terminie, miejscu lub godzinie. Często też ślub cywilny jest dla narzeczonych zbyt krótki i za mało romantyczny, podczas gdy ślub symboliczny można dowolnie personalizować – napisać własny scenariusz, własne przysięgi, dobrać dowolną muzykę, a nawet włączyć w jego przebieg kogoś z rodziny, kto wygłosi przemowę lub coś wyrecytuje. Są też Pary, które po prostu nie chcą wiązać się ze sobą formalnie z różnych powodów, bądź też w Polsce nie mają takiej możliwości. Na myśli mamy tutaj Pary homoseksualne. Nie brakuje również Par, które mają rodziny na dwóch końcach świata. W jednym miejscu wiążą się prawnie, świętują ten dzień z Gośćmi, którzy mieli możliwość pojawić się na uroczystości. Ślub humanistyczny jest rozwiązaniem idealnym, aby zorganizować podobną ceremonię dla rodziny z tego drugiego miejsca

Jakie są zalety ślubu symbolicznego?

Decydując się na zatrudnienie na swój ślub symboliczny profesjonalnej firmy, macie przede wszystkim do dyspozycji całe jej doświadczenie. Mistrz ceremonii podpowie Wam, w którą stronę powinien iść scenariusz uroczystości, jeśli chcecie, aby był szalenie romantyczny, a w którą, jeśli zależy Wam na luźniejszej atmosferze z dużą ilością śmiechu.

Zadba także o to, aby scenariusz Waszego ślubu jak najlepiej odzwierciedlał Wasze charaktery i uczucia, jakie żywicie do siebie nawzajem. Pomoże Wam też opowiedzieć niepowtarzalną historię Waszej miłości.

Mistrzowie ceremonii, z racji swojego doświadczenia, wiedzą, jak zadbać o spójność całej uroczystości, płynnie przechodzić od jednej części do drugiej i zbudować niezapomnianą atmosferę tego dnia, która wyciśnie łzy z oczu Waszych i Waszych Najbliższych.

Ślub humanistyczny a pary homoseksualne

Z powodu braku możliwości zawarcia związku małżeńskiego w Polsce przez Pary homoseksualne, ślub humanistyczny jest rozwiązaniem, które Parom jednopłciowym pozwala świętować Ich dzień w sposób pamiętny, uroczysty i dokładnie taki, jaki sobie wymarzyli.

Tego typu ceremonia zaślubin jest nadzwyczaj znacząca dla Par, wzbudza ogromne emocję, nawet wśród tych Gości, którzy z różnych powodów byli uprzedzeni.

Pary jednopłciowe mogą także podpisać notarialną umowę partnerską, co pozwala im uzyskać kilka ważnych praw, które należą się parą heteroseksualnym.

 

Newsletter

Zapisz się na nasz newsletter.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij