ga('create', 'UA-3789282-27', 'auto'); ga('require', 'displayfeatures'); ga('require', 'linkid', 'linkid.js'); ga('send', 'pageview');

Historia

Zarezerwuj on-line
Przyjazd 23
sty '20
Wyjazd 24
sty '20
Wprowadź kod i uzyskajdo -20%
  1. Strona Główna
  2. Hotel
  3. Historia

Rodzinna Pasja, lokalny biznes i nuta historii Śląska

Debiut Sali Balowej

Pierwsze, otwierające działalność tego miejsca, wesele, było wyjątkowe nie tylko z racji debiutu dumy Rezydencji, czyli Sali Balowej. Przede wszystkim dlatego, że miało charakter rodzinny. To właśnie tutaj, 17 września 2011 roku odbyło się wesele syna Właścicieli, Dacjusza. Finalizacja tworzenia całego obiektu hotelowego nadeszła nieco później - hotel był gotowy na przyjęcie pierwszych Gości w czerwcu 2012 roku.

Zobacz naszą ofertę WESELNĄ.

Debiut Sali Balowej
Debiut Sali Balowej

Galeria zdjęć wnętrz

Hotel na granicy Polski

Otoczenie Hotelu Rezydencja ma także wymiar historyczny. W bezpośredniej bliskości od Ogrodu Rezydencji, znajduje się replika słupka granicznego, który w latach 1922 – 1939 wyznaczał granicę pomiędzy niemieckim Rozbarkiem, a polskim Szarlejem (obecna dzielnica Piekar Śląskich – w chwili wytyczenia granicy odrębna gmina wchodząca w skład powiatu świętochłowickiego). Znajdujący się niedaleko słupka budynek, w tamtych czasach był siedzibą polskiej straży granicznej i celnej. Obok repliki słupka umieszczona została tablica informacyjna – miejsce to jest przypomnieniem trudnej historii Górnego Śląska, a także faktu przebiegu w tym miejscu polsko – niemieckiej granicy państwowej, która zmieniła swój przebieg dopiero po zakończeniu II wojny światowej w 1945 r.

Poznaj naszą historię, zapraszamy do rezerwacji

Napisz - My Oddzwonimy!

* pola wymagane

Newsletter

Zapisz się na nasz newsletter.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij