Live streaming - alternatywa dla spotkań biznesowych

Zarezerwuj on-line
Przyjazd 29
maj '23
Wyjazd 30
maj '23
Wprowadź kod i uzyskajdo -20%
  1. Strona Główna
  2. Hotel
  3. Blog
  4. Live streaming - alternatywa dla spotkań biznesowych
02 grudnia 2020

Organizowanie konferencji, szkoleń czy też warsztatów to codzienność rynku hotelarskiego.

Jeżeli w naszej Firmie pojawia się potrzeba przekazania treści dla szerszego grona, wyszkolenie grupy 30 nowych pracowników, pogłębiania umiejętności pracowników już obecnych czy też zaprezentowaniu nowych produktów naszej marki dla topowych klientów nie odstrasza nasz liczba 200, 300 a nawet 500 osób.

Jaka jest pierwsza myśl w przypadku braku odpowiednich warunków w Firmie do zrealizowania celu? Wynajmiemy salę konferencyjną w ciekawym miejscu!

Tworzymy program, zapraszamy uczestników spotkania, dokonujemy ustaleń z hotelem, organizujemy część gastronomiczną a może i rozrywkową i gotowe! Cele zrealizowane, goście dopieszczeni, zintegrowani a my możemy przejść do następnych działań. Od marca tego roku nie jest to jednak takie łatwe. W jaki sposób zorganizować spotkanie, jeżeli nie możemy zaprosić Gości do hotelu czy nawet do swojej siedziby? Na głowie mamy obostrzenia Rządu, strach części Gości przed udziałem w wydarzeniach i lawinę medialnych informacji „ZOSTAŃ W DOMU”? Akceptujemy to, szukamy alternatywy… Streaming! To coś, co zaspokoi część naszych potrzeb, przynajmniej tych merytorycznych. Integrację nadrobimy, dobre jedzenie nam nie ucieknie! Ty mówisz, szkolisz, przekazujesz informację – Goście odbierają je w domach w swobodnych warunkach, bez stresu, bez dojazdów, bez komplikacji przy ulubionej herbacie.

 

ZNAJDŹ ODPOWIEDNIE MIEJSCE?

Zastanów się w jakim miejscu będziesz czuć się najlepiej. Twoi odbiorcy będą Cię widzieć, będą również widzieć Twoje otoczenie. Gustowne wnętrze, piękny ogród, swoboda lub elegancja, znajdź to, co jest spójne i z Tobą i z charakterem spotkania. Zwróć uwagę na dojazd do miejsca, w którym chcesz się rozgościć i mieć idealne warunki do zorganizowania streamingu. Przejrzyj kartę dań restauracji – upewnij się, że znajdziesz coś dla siebie. Jeżeli zdecydujesz się przyjechać dzień wcześniej aby spokojnie się przygotować wybierz miejsce z komfortowym pokojem. Ważne jest, abyś wstał wypoczęty, zaczął dzień od świetnego śniadania. Twoi odbiorcy z pewnością zauważą dobre samopoczucie do którego hotel z pewnością się przyczyni!

 

TECHNIKA

Jak się za to zabrać? Nie mam sprzętu ani umiejętności, aby zrealizować to jak należy.

To nie problem. Zapytaj, czy miejsce, które Ci odpowiada zajmie się tym za Ciebie?

My, eksperci od konferencji, jesteśmy od tego aby stworzyć Ci odpowiednie warunki do tego, abyś mówił o tym, o czym my z kolei nie mamy pojęcia. Jak to działa?

Dobrze, aby Twoi odbiorcy widzieli nie tylko Ciebie i otoczenie ale i treść, którą przekazujesz w tekście, animacjach, slajdach czy nawet filmach.

Wyobraź sobie, że prowadzisz szkolenie dla 50 osób, część Gości skupia się na Tobie, tylko spogląda na wyświetlane slajdy, druga część z kolei skupia się na slajdach a na Ciebie tylko spogląda. Dokładanie tak samo możemy zorganizować streaming. Prowadzisz swoje szkolenie, tak jakby na Sali byli Goście.

Potrzebne są nam dwie kamery. Jedna z nich nazywana jest kamerą statyczną przekazuje obraz np. z ekranu, na którym wyświetlasz treści. Druga z nich to kamera z operatorem. Jeżeli prowadzisz szkolenie chodząc po Sali to nie musisz się martwić, że odbiorcy zgubią Cię z pola widzenia. Całość łączymy odpowiednio okablowaniem. Mikser wizji jest kolejnym, niezbędnym sprzętem do zrealizowania celu. Nie obyłoby się oczywiście bez ludzi. Tutaj potrzeby jest realizator streamingu. Całość oprawy technicznej jest dla Ciebie niezauważalna. Wszystko odbywa się w taki sposób abyś zapomniał o tym, że na Sali jest ktoś i coś oprócz Ciebie.

Warianty zorganizowania przekazu wyróżniamy cztery. Jeden z nich opisany jest powyżej, pozostałe trzy to streaming z użyciem:

  • Jednej kamery statycznej (bez operatora kamery)
  • Dwóch kamer statycznych  (bez operatora kamery)
  • Kamery tylko z operatorem, brak kamery statycznej.

Wariant należy dobrać odpowiednio do swoich potrzeb i stylu prowadzenia spotkań.

 

CHCĘ COŚ WIĘKSZEGO!

Jeżeli chcesz zorganizować wydarzenie większego kalibru; prezentację nowych produktów, podsumowanie projektu, roku, zorganizować wydarzenie z dużym rozmachem to również jest to do zrealizowania.      

Wyobraź sobie, że stawiamy dla Ciebie scenę, za nią stoi duży ekran diodowy, podest sceniczny, który jest oczywiście obity wykładziną a na nim stoją eleganckie fotele, mównica czy piękna kanapa, na której będą zasiadać prowadzący spotkanie. Całość przyozdobiona jest kwiatami, dekoracjami. Znajdzie się na niej również mały ekran poglądowy, abyś widział, co pokazywane jest całej reszcie. Wokół sceny rozstawione są banery Twojej Firmy czy też produkty, które prezentujesz.  Na ekranie diodowym wyświetlane są animację, które chcesz zaprezentować, treści merytoryczne czy filmy. Obsługa techniczna zadba o odpowiednie doświetlenie sceny, mikrofony nagłowne sprawią, że będziesz czuć się swobodnie a makijażystki sprawią, że będziesz wyglądać perfekcyjnie. Operatorzy kamer, dźwiękowcy i realizator streamingu zadba o to, aby wszystko było należycie przekazane odbiorcą. Obsługa techniczna złoży całość sceny i scenografii zgodnie z ustaleniami, nie przejmujesz się niczym.

 

ATRAKCYJNOŚĆ

Przekazane zostały wszystkie treści, cel został zrealizowany. Wiesz, że ogląda Cię tyle osób ile chciałeś, bywa, że tego typu transmisję oglądane są i przez kilka tysięcy osób.

Warto zastanowić się czy naszym odbiorcą nie należy się jeszcze więcej!

Zorganizowane koncertu na żywo, specjalnie dla nich, przy pomocy tego samego sprzętu, zorganizowanie kabaretu czy realizacja Twojego, autorskiego, artystycznego elementu transmisji nie będzie wiśnią na torcie?

 

Powodzenia i do zobaczenia!

Autor:

Paweł Jaszczyk

Sales manager

Newsletter

Zapisz się na nasz newsletter.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij